Lékařská vyšetření

Vstupní lékařské vyšetření – zahrnuje odebrání anamnézy, provedení základního klinického vyšetření, cíleného vyšetření pohybového aparátu, stanovení diagnózy a léčebného plánu, záznam do zdravotní dokumentace.


Léčebné paušály

Programy SPA a VITAL zahrnují vstupní lékařské vyšetření, léčebný paušál a procedury v počtu a skladbě dle ordinace lékaře. Paušály dále zahrnují výkony lékařů, sester, léky a pomocná vyšetření, tzn. nejsou zvlášť účtována jednotlivá lékařská vyšetření.


Koupele a zábaly

Slatinná koupel* – koupelová forma peloidní (kašovité) směsi slatiny a vody o teplotě 37-38 °C, délka trvání 15 min., následuje sprcha a suchý ovin. Působí postupné rovnoměrné prohřívání organismu, vede ke svalovému uvolnění, prokrvení a regeneraci tkání. Je vhodná zejména u revmatických onemocnění, degenerativních poruch kloubů a svalů, ale i preventivně při zvyšování obranyschopnosti organismu.


Slatinný zábal* – zábalová forma peloidní směsi o vyšší hustotě a teplotě 40 °C, délka trvání 15 min., aplikuje se na postižená místa, následuje sprcha a suchý ovin. Má podobný efekt, podává se v případě, kdy není možno absolvovat slatinnou koupel.


Koupel perličková – koupel s probubláváním vzduchu z drobných trysek, teplota koupele je 36 – 38 °C , délka trvání 15 min., následuje suchý ovin. Působí relaxačně až sedativně, ve vyšších teplotách lehce dráždivě s jemným masážním účinkem.


Koupel přísadová (jodová, solfatanová, bylinková) – koupel o teplotě 37 °C s různými přísadami, délka trvání 15 min., následuje suchý ovin. Působí mírné prohřátí organismu s příznivým účinkem přísady na kůži.


Koupel uhličitá – koupel s přísadou oxidu uhličitého, teplota 34 °C, délka trvání 15 min., následuje suchý ovin. Má specifický vasodilatační účinek, je vhodná u onemocnění srdce a cév.


Koupel perličková s bylinkami – Perličková koupel s přísadou bylin. Délka trvání procedury 15 min., následuje suchý ovin.


Pivní koupel Regent - má pozitivní účinky na tělo i mysl a spojuje koupel s konzumací piva. Cílem procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace – účinný odpočinek těla, uvolnění svalů, prohřátí kloubů, ozdravná kúra pro pleť i vlasy.


Koupel s minerální solí z Mrtvého moře - bohatá na minerály, je přirozeným zdrojem péče o krásnou a zdravou pokožku. Účinně doplňuje a podporuje léčbu kožních potíží jako jsou ekzémy, lupénka i akné. Pomáhá a poskytuje úlevu při svalových potížích a bolestech, zlepšuje krevní oběh a rozproudí tok lymfy. Délka trvání 15 min., následuje sprcha suchý ovin 15 minut.


Vířivá lázeň celková - koupel s působením masážních vodních trysek s provzdušněním, teplota 37 °C, délka trvání 15 min.


Vířivá lázeň částečná – na horní nebo dolní končetiny, teplota 37 °C, délka trvání 10 min. Má osvěžující účinek na končetiny s jemným masážním efektem proudu vody.


Sauna – opakovaný střídavý pobyt v potírně s teplotou 80 - 90 °C po dobu několika minut s ochlazením ve sprše nebo bazénku se studenou vodou. Je vhodná pro otužování, zvyšování obranyschopnosti organismu.


Masáže

Klasická masáž – mechanické působení ručními hmaty za pomoci masážní emulze (délka trvání částečné masáže 15 minut, celotělové 50 minut). Vede k uvolnění kůže, podkoží, svalů s následným zvýšeným prokrvením a regenerací.


Podvodní masáž – masáž proudem vody pod hladinou v koupeli, délka trvání 15min. Spojuje se zde mechanický a tepelný účinek s vodním prostředím.


Masážní lůžko – Hydrojet – suchá masáž tryskami na vodním lůžku v teplém prostředí, délka trvání 15 min. (váhově omezeno do 120 kg).


Lymfodrenáž ze zdravotní indikace*– manuální drenáž lymfatických cév, délka trvání 55 min. odstraňuje lymfatické otoky, proceduru ordinuje lékař, provádí školený fysioterapeut.


Přístrojová lymfodrenáž – Pneuven – tlaková lymfodrenáž pomocí vícekomorových návleků, vhodná u otoků dolních končetin.

Pohybové terapie

Fyzioterapie*– ošetření fyzioterapeutem za pomoci různých manuálních a rehabilitačních technik, jejichž volba se děje na základě kinesiologického rozboru, délka trvání 30 min., je ordinována lékařem.


Kineziotaping (kineziologické tejpování speciální páskou) - je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému. Tento progresivní a organismus nijak nezatěžující způsob léčení přináší nebývalý pokrok v účinnosti a v rychlosti při úlevě a léčbě prakticky všech svalových i kosterních problémů.


Léčebná tělesná výchova skupinová – skupinové cvičení pod vedením fyzioterapeuta, délka trvání 30-60 min., zaměření voleno dle diagnozy, je ordinována lékařem.


Cvičení v bazénu – cvičení v bazénu s teplou vodou, délka trvání 20 min., využívá teplého vodního prostředí, nadlehčení a současně odporu vody při pohybu.


Fitness – cvičení na přístrojích, délka trvání 30 min.


Plavání – plavání v bazénu 25m, teplota vody 30 °C (60 min.)


Fyzikální terapie

Elektroléčba*

 • Interferenční proudy* – středněfrekvenční proudy, které po vzájemném propojení působí jako nízkofrekvenční, mají myorelaxační a analgetický účinek.
 • Krátkovlnná diatermie* – využívá tepelného účinku vysokofrekvenčního proudu
 • Stimulační proudy* – slouží k stimulaci svalové činnosti.
 • Galvanická lázeň* – jde o aplikaci stejnosměrného proudu ve vodním prostředí formou tzv. čtyřkomorových vaniček, dle zapojení polarity má sedativní nebo stimulační účinek, působí prokrvení tkání, snižuje svalové napětí.

Magnetoterapie* – aplikace pulsního magnetického pole s účinkem analgetickým, vasodilatačním, myorelaxačním, protizánětlivým, urychluje hojení – zejména kostí.


Ultrazvuk* – elektrická vysokofrekvenční energie přeměněná na mechanickou a tepelnou, způsobuje mikromasáž tkání s efektem myorelaxačním, analgetickým, protizánětlivým.


Světloléčba

 • Biolampa* – využití polarizovaného světla k lokálnímu ozařování bolestivých míst, vhodná i k terapii jizev.
 • Laser* – aplikace polarizovaného polychromatického, koherentního, nondivergentního paprsku k lokálnímu ošetření postiženého místa s účinkem protizánětlivým, biostimulačním, analgetickým, urychluje hojení kožních defektů.

Parafín* – aplikace parafínových obkladů na postižená místa, působí intenzivní prohřátí

Ostatní procedury

Inhalace – zvlhčování dýchacích cest s pomocí přísad, např. Vincentky, délka trvání 10 min.


Oxygenoterapie – inhalace kyslíku nosní sondou nebo maskou, vede k regeneraci buněk hlavně mozkových, současně se podává směs vitamínů a minerální vody, relaxační hudba, délka trvání 60 min. Působí proti arterioskleróze a při opakovaných kůrách zpomaluje proces stárnutí.


Plynové injekce* – aplikace CO2 plynu do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře, mají vasodilatační a analgetický účinek.


Důležité upozornění pro lázeňské hosty

 • Dovolujeme si Vás požádat o dodržování stanovených časů konání procedur.
 • Na procedury se dostavte včas, minimálně 5 min. před začátkem.
 • V případě Vašeho zpoždění ztrácíte nárok na poskytnutí a náhradu procedury a budou uplatněny stornopoplatky za nedostavení se na procedury bez oznámení storna, které činí 100% z celkové ceny procedur.
 • Při předčasném odjezdu z jiného než zdravotního důvodu bude účtován stornopoplatek ve výši 100% ze zbývající ceny za nevyčerpané objednané procedury.
 • Při stornu procedur kratším než 24 hodin před načasovaným termínem bude účtován stornopoplatek ve výši 100% z celkové ceny procedur.
 • Složení procedur v balíčcích relaxačních pobytů nelze měnit (pouze ze zdravotních důvodů dle ordinace lékaře).

Dovolujeme si Vás upozornit, že k absolvování léčebných procedur označených hvězdičkou* je nutná předchozí lékařská konzultace o vhodnosti jejich výběru k léčení, případně k prevenci. Konzultaci můžete absolvovat u Vašeho ošetřujícího praktického nebo odborného lékaře, o čemž přinesete lékařské doporučení (u klientů ve věku 70 let a výše je lékařské doporučení od praktického nebo odborného lékaře nutné) nebo uskutečnění konzultace stvrdíte svým podpisem v části čestné prohlášení. Formulář ke stažení zde.

Aktuální informace

Důležité novinky nebo lázeňský časopis k ranní kávě

Lázně Aurora

Plavecká výuka žáků ZŠ Třeboň

Dovolujeme si Vás informovat, že vnitřní bazénový komplex Wellnesscentra lázeňského domu Aurora bude z důvodu konání plavecké výuky žáků ZŠ Třeboň od 20. února do 23. března každé pondělí až čtvrtek vždy od 8.00 do 10.00 hodin uzavřen. Děkujeme za pochopení.
Slatinné lázně Třeboň

Aktuální informace pro Třeboňáky

Vážení Třeboňáci,
s platností od 1. 2. 2023 došlo ke změnám provozu Třeboňského saunového světa.

Více informací
Slatinné lázně Třeboň

Velikonoční pobyty v třeboňských lázních

Připravili jsme pro Vás velikonoční pobyty v třeboňských lázních. Pobyty "Velikonoce v Auroře" a "Velikonoce v Bertě" je možné objednat online v termínu 6. - 10. dubna 2023. Těšíme se na Vás.